BLOG

Apartamenty pod wierzbami budują się w Gołuchowie

Tworząc nasze mieszkania staramy się je budować w miejscach w których natura jest niezwykle przyjazna człowiekowi. Gdzie znaleźć drugie takie miejsce, w którym to przyroda odgrywa główną rolę jak nie Gołuchów? Pośród malowniczych terenów całej gminy znaleźć możemy także nieruchomości BAUKING. Właśnie dlatego w Gołuchowie stawiamy nasze Apartamenty pod Wierzbami.

Gołuchów to niewielka miejscowość położona 16 km na północny zachód od Kalisza i 13 km na południowy wschód od Pleszewa przy drodze krajowej nr 12. To doskonałe miejsce do życia. Wszędzie stąd blisko, tereny wokół są rozwinięte gospodarczo i pracy dla nikogo nie brakuje.

 

Miejsce stare jak świat

 

Pierwsze odkrycia w okolicach Gołuchowa świadczą o tym iż tereny te były już zasiedlone w okresie brązu. Przebiegał tędy szlak handlowy który łączył większe miasta. W XIII wieku liczne wsie tego regionu, w tym także Gołuchów, należały do rodu Toporczyków, pierwszych właścicieli Gołuchowa. Uważa się, że już w XIII wieku ufundowano w Gołuchowie kościół, lecz w źródłach wymieniony on został dopiero w 1348 r. Zdecydowanie okres od XIII do XVI wieku to czas w którym w Gołuchowie miały miejsce ważne historyczne wydarzenia nie tylko dla miejscowości, ale także i dla całego regionu.

 

Apartamenty pod wierzbami w malowniczym Gołuchowie

Co najbardziej kojarzy nam się z Gołuchowem? Oczywiście park, do którego zjeżdżają turyści z całej Polski. Swoimi rozmiarami może imponować, ponieważ zajmuje powierzchnię 158 hektarów. Został zaprojektowany w drugiej połowie dziewiętnastego wieku, w stylu angielskim. Bezpośrednimi inicjatorami jego powstania byli ówcześni właściciele Gołuchowa Izabella z Czartoryskich Działyńska i jej mąż Jan Działyński. A jeśli już mowa o parku nie zapomnijmy iż znajduje się w nim piękny zamek który został wzniesiony w XVI wieku.

 

fot. zamkipolskie.com; goluchow.pl

 

Jednak jeśli ktoś myśli iż Gołuchów to tylko park grubo się myli. Warto wspomnieć tutaj choćby o jeziorze które jest miejscem wypoczynku dla turystów. Za wsią (w kierunku na Kalisz), w lesie jest kamień św. Jadwigi (nazywany również głazem św. Kingi) – największy w Wielkopolsce głaz narzutowy. Na terenie całej gminy znaleźć możemy również wiele zabytkowych świątyń jak kościół pw. św. Floriana w Jedlcu, kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Tursku czy świątynie pw. WNMP w Gołuchowie.

 

Jest co robić w wolnym czasie

Decydując się na nieruchomości BAUKING w Gołuchowie na pewno nie będziecie narzekać na nudę. Co ważne, stąd wszędzie blisko – czy to do Kalisza, czy Pleszewa. Szybko można dojechać także do Poznania a i do autostrady droga niedaleko więc i w Warszawie możemy się szybko znaleźć. Jednak i atrakcji na miejscu nie brakuje. Nie tak dawno po raz pierwszy odbył się tutaj zlot zabytkowych pojazdów. Impreza zgromadziła wielu miłośników motoryzacji. Oglądać było co, ponieważ naszym oczom ukazywały się klasyczne pojazdy sprzed lat. Dużą popularnością cieszy się tutaj również Noc Świętojańska, która tradycyjnie odbywa się pod koniec czerwca. Jeśli ktoś zastanawia się gdzie w wolnym czasie zostawić swoje pociechy, także nie będzie miał z tym problemu. Bardzo prężnie działa tu Centrum Kultury Zamek, który organizuje wiele licznych imprez. Nie brak w Centrum zajęć dla dzieci – nie tylko w wakacje czy ferie, ale także w roku szkolnym. W Gołuchowie dzieciom nudno nie będzie.

Apartamenty pod Wierzbami polecają się do mieszkania https://bauking.pl/pod-wierzbami/ .