BLOG

Dobrzycy mówimy “tak”!

Cenicie sobie prawdziwe piękno i spokój? My też. Dlatego budujemy nasze nieruchomości BAUKING właśnie w Dobrzycy. Znamy każdy zakamarek tego miasteczka i jego mieszkańców. Dzięki temu doskonale wiemy, że nie da się go nie kochać. Jest tu wszystko, czego potrzebujemy. Tu się wychowaliśmy i stąd pochodzimy. Nie wyobrażamy sobie lepszego miejsca dla nieruchomości BAUKING.

Mieszka się tu wspaniale

Pod ręką jest wszystko, czego potrzebujemy. Są sklepy, ośrodek zdrowia, szkoły, place zabaw. O nasze bezpieczeństwo dbają strażacy z OSP Dobrzyca, a o dusze zadbamy w kościele zlokalizowanym w centrum miasta. Są doroczne imprezy: od tradycyjnych dożynek, jarmarków świątecznych, Dni Miasta, imprezy z okazji Dnia Kobiet, czy wydarzenia charytatywne.

 

Nieruchomości BAUKING pośród zabytków i przyrody

Największą z zalet Dobrzycy jest Zespół Pałacowo – Parkowy z Muzeum Ziemiaństwa. To właśnie to miejsce przyciąga turystów z dalekich stron.

Dzisiejsze muzeum było siedzibą wielu właścicieli ziemskich. Początki tej dobrzyckiej rezydencji datuje się na okres średniowiecza. Przez lata zmieniała ona mieszkańców, jednak obiekt po dziś dzień wywiera ogromne wrażenie i przyciąga wielu gości.

Budynek otacza pałacowy park krajobrazowy. Na terenie parku znajdziemy zagrodę zwierząt, a w niej m.in. pawie! Dobrzycki park szczyci się także platanem klonolistnym zwanym również Platanem Konstytucyjnym. Drzewo to o obwodzie 1042 cm i wysokości 37m – to jedno z największych platanów w kraju (trzecie najgrubsze drzewo w Polsce). Platan ten został prawdopodobnie zasadzony dla uczczenia Konstytucji 3 Maja przez samego Gorzeńskiego. W parku ujrzymy również paklon – najstarsze drzewo tego gatunku w Polsce.

 

Park to strefa relaksu dla mieszkańców i turystów. Idealne miejsce na całoroczne spacery i sesje fotograficzne. To także lokalizacja dla wielu imprez kulturalnych w mieście. Zaledwie kilka kroków dzieli nasze nieruchomości Bauking od tego miejsca.

To jednak nie koniec ciekawych miejsc w Dobrzycy. W centrum miasta stoi zabytkowy kościół pw. św. Tekli, czy Ratusz Miejski z przełomu lat 20. i 30. XX wieku.

fot. https://www.facebook.com/muzeumziemianstwa/

 

 

 

Dobrzyckie legendy

O Dobrzycy krążą również legendy! Dobrzyca 16 maja 1440 r. otrzymała prawa miejskie, a wraz z tym przywilejem – herb, który przedstawia biały krzyż jerozolimski na czerwonym polu.

 

Pierwsza z legend o dobrzyckim herbie nawiązuje do pospolitego ruszenia na wojnę z zakonem krzyżackim. Na wyprawę tę miało wybrać się czterech braci z Dobrzycy. Zginęli oni podczas bitwy pod Grunwaldem, dlatego na ich cześć w herbie Dobrzycy pojawił się cztery krzyże. Natomiast druga z legend mówi o tym, że jeden z dziedziców dobrzyckich brał niegdyś udział w wyprawach krzyżowych i właśnie stąd, na pamiątkę uczestnictwa w krucjatach w herbie umieszczono krzyż jerozolimski.

 

rys. https://dobrzyca.bipgmina.pl/

 
 
Stawiamy domy wśród ludzi o dobrych sercach

Dobrzyca to nie tylko miejsca. Prężnie działające Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy zachęca dzieci i młodzież do rozwijania swoich pasji i talentów. Z GCK współpracują także dorośli, którzy utworzyli amatorską grupę teatralną “Konikowe Orły”. Miłośnicy teatru prezentują swoje zdolności każdego roku na deskach Centrum, najczęściej angażując się w charytatywne zbiórki dla potrzebujących mieszkańców Dobrzycy.

 

 

Nieruchomości BAUKING stawiamy pośród drzew, sklepów, szkół, ale co najważniejsze – pośród ludzi o wielkich sercach. Nie inaczej jest w Dobrzycy.

 

 

fot. http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/dobrzyca-oklaskiwala-konikowe-orly,2199512,gal,t,id,tm.html